Zdrowy i bezpieczny przedszkolak

"Zdrowy i bezpieczny przedszkolak" - to innowacja, którą realizują nasze SUPER JEŻYKI w tym roku szkolnym. Przedstawiłyśmy rodzicom propozycje kształtowania kultury prozdrowotnej w naszym przedszkolu.

Zainteresowanie zdrowym stylem życia w zakresie: aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, higieny osobistej, znajomości zasad bezpieczeństwa należy do naszych priorytetów. Podczas zajęć , 2 października dzieci samodzielnie wykonały owocowe szaszłyki. Składały się z tylu elementów ile mają lat. Każdy samodzielnie je przeliczał (od lewej do prawej). Przed konsumpcją przedszkolaki dowiedziały się o bogactwie witamin i minerałów zawartych w ananasie i jabłku. Widać, że samodzielne "owocowe wyliczanki" bardzo im smakowały.
W piątek przygotowywaliśmy "warzywne palety" z ogórków kiszonych, marchewek, kalarepy, brukselki, pietruszki. Pod kierunkiem Nauczycieli dzieci wykonały surówkę z kalafiora, którego chętni mogli zetrzeć na tarce. Zabawa była przednia, a uczta - jeszcze lepsza.

Autor: Magdalena Hinc, Anna Majer