Święto Ziemi

Święto Ziemi nasza Super Smykowa drużyna postanowiła zacząć już 21 kwietnia - sprzątaniem śmieci wokół szkoły. " Uzbrojeni" w gumowe rękawiczki i "sokole oko" wyczulone na wszelkie zanieczyszczenia, które niszczą naszą planetę wyruszyliśmy do parku szkolnego, na nasz plac zabaw i miejsce wokół szkoły.

W krótkim czasie udało nam się znaleźć sporo śmieci. Wyrzuciliśmy je do szkolnego śmietnika. Dowiedzieliśmy się z podczas zajęć w jaki sposób można ograniczać śmieci oraz w jaki sposób można je przetwarzać. Na drugi dzień,

tj 22 kwietnia uczniowie całej szkoły świętowali DZIEŃ ZIEMI. Widocznym znakiem tej uroczystości był strój niebieski lub zielony. Z okazji święta Ziemi wykonaliśmy własnoręcznie laurki dla Pani Ziemi, poszliśmy również do parku szkolnego na wspaniały koncert, który zaśpiewały nam ptaki. Było to możliwe tylko wtedy, gdy byliśmy cicho. Wiemy, że dzięki naszym dobrym działaniom  świat może być piękny i czysty.

Prezentowanie przez przedszkolaków własnoręcznie wykonanych laurkek dla Pani Ziemi