Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”.

W naszej szkole również  świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego od samego rana uczniowie klas starszych czytali na każdej przerwie dla całej społeczności szkolnej, korzystając ze szkolnego radiowęzła. Czytano bajki, baśnie , wiersze m.in: " Czarna owieczka", " Wiersze Juliana Tuwima", "Lokomotywa".
Niewątpliwie książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe przygody i emocje.
Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domowym zaciszu, korzystając z księgozbioru naszej biblioteki.

Autor: Ewa Wolin

Czytanie przez uczennice klasy 8