Wycieczka do Warszawy

W dniach 24-27 kwietnia 2023r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Warszawy. Jej uczestnikami byli głównie uczniowie klasy VIII, ale też chętne osoby z klasy VII, VI, V i IV oraz opiekunowie.

Po dotarciu na miejsce komfortowym i bezpiecznym autokarem nie mieliśmy czasu na nudę...
W stolicy naszego kraju jest mnóstwo zabytków, ważnych miejsc, ciekawej architektury, atrakcji. Uczniowie zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, spacerowali po Łazienkach Królewskich i uliczkami Starówki. Atrakcją dla uczestników wycieczki był niewątpliwie pobyt na Stadionie Narodowym. Duże wrażenie zrobiły na nich trybuny, szatnia piłkarska, centrum prasowe. W Centrum Nauki Kopernik zaś, mogli samodzielnie prowadzić doświadczenia na interaktywnych wystawach.
Zanim opuściliśmy Warszawę przejechaliśmy się metrem oraz odwiedziliśmy Lotnisko Okęcie.
Ostatnim punktem czterodniowej wyprawy był pobyt w podwarszawskim Suntago Wodny Świat - największym w Europie zadaszonym parku rozrywki.
Po tak wielu atrakcjach, zmęczeni, ale i szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do domu.
Mamy nadzieję, że następne wycieczki będą równie ciekawe i udane.
Autor: Małgorzata Modrzejewska