Szkolny Konkurs Recytatorski „Ptaki i ptaszki polne” klas I-III

Dnia 18 maja 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii klas I-III. W tym spotkaniu z poezją wzięło udział 15 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani po wcześniejszych eliminacjach w poszczególnych klasach. Dzieci recytowały wiersze autorów polskich, dzięki temu z pewnością wykonawcy jak i widzowie przybliżyli sobie znajomość literatury rodzimej ucząc się w ten sposób kontaktu z kulturą.

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła- Antonina Gierszewska

II miejsce zajęła- Rozalia Blank

III miejsce zajęły dwie osoby-Hanna Blank oraz Łukasz Jankowski

wyróżnienie otrzymała- Daria Onasz

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni upominkami oraz dyplomami. Uczniowie, którzy zajęli miejsca I, II i III będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Przechlewie, który odbędzie się 22 maja 2023 r. Życzymy im powodzenia.

Pozostali uczniowie biorący udział w eliminacjach klasowych oraz szkolnych otrzymali drobne upominki. Wszystkie nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przechlewie, która przekazała szkole środki na realizację cyklu konkursów szkolnych, które odbywają się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” – STOP UŻYWKOM.

Autor: Jolanta Kolbusz

Finaliści Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii klas I-III

Uczestnicy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki i ptaszki polne" w kategorii klas I-III