Uroczystość nadania imienia szkole i poświęcenia sztandaru

Na mocy Uchwały Rady Gminy Przechlewo z dnia 21. 03. 2023r. naszej szkole nadano imię Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”
Uroczystość nadania imienia i sztandaru była najważniejszym wydarzeniem w historii naszej szkoły. Odbyła się 02 czerwca 2023 roku. Rozpoczęła się o godz. 11:00 Mszą św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Sąpolnie podczas której sztandar szkoły z nowym imieniem został poświęcony przez proboszcza ks. Mariusza Wernera.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przyjaciele szkoły, oraz poczty sztandarowe.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Pan Marcin Drewa, Pani Minister Anna Fotyga- Poseł do Parlementu Europejskiego,  Dyrektor Delegatury Pomorskiego Kuratora Oświaty w Kościerzynie – Pani Joanna Sawczyn, Wójt Gminy Przechlewo – Pan Krzysztof Michałowski, Zastępca Wójta Gminy Przechlewo - Pan Jan Gajo, Radni Gminy Przechlewo z przewodniczącym na czele - Panem Leszkiem Łozowickim, Przewodniczący Komisji Oświaty – Pan Wiesław Ossowski, Prezes Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” – Pan Roman Dambek, Dyrektorzy poszczególnych jednostek Gminy Przechlewo, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, Ksiądz Proboszcz naszej Parafii – Mariusz Werner, Nadleśniczy Nadleśnictwa Niedźwiady - Pan Ireneusz Jażdżewski, Prezes Stowarzyszenia „ Brygada Inki” – Pana Mariusza Birosz, Szanowni Emeryci pracujący w naszej szkole, Przedstawiciele Rady Rodziców i Rodziców, Sołtysi wsi.

Po mszy, w uroczystym orszaku przeszliśmy na salę gimnastyczną naszej szkoły gdzie został odśpiewany Hymn Polski.

Następnie odbyło się przekazanie sztandaru i ślubowanie uczniów. Zgodnie z tradycją Fundatorzy sztandaru przybili pamiątkowe gwoździe w drzewiec do sztandaru. Odsłonięto pamiątkową tablicę ufundowaną przez Pana Stanisława Jurek , która została zawieszona na ścianie naszej szkoły.

Po ceremonii nastąpiła piękna i wzruszająca część artystyczna wykonana przez uczniów naszej szkoły. Następnie był czas na przemówienia i gratulacje. Był też poczęstunek dla wszystkich obecnych na uroczystości.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości nadania imienia szkole.

Ten dzień na pewno zapadnie długo w naszej pamięci.