Ostrożność i rozwaga podczas letniego wypoczynku - wizyta policjantów i strażaków w klasach 1-3

Dnia 21.06.2023r. dzielnicowi z Posterunku Policji w Przechlewie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przechlewie spotkali się z uczniami klas 1-3. Mówili o bezpieczeństwie podczas wakacji. Przypomnieli dzieciom m.in. o bezpieczeństwie w domu, w lesie, nad wodą, na wycieczkach i wyjściach grupowych oraz podczas prac polowych.

Funkcjonariusze powiedzieli też o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Strażacy i policjanci opowiedzieli również krótko o swojej pracy.

Dzielnicowi poinformowali uczniów o VII edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspieranej przez PZU. Zachęcili do wzięcia udziału w konkursie plastyczno- filmowym „Artystyczny przeWODNIK” . Konkurs promuje bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Konkurs trwa od 19.06.2023r. do 08.09.2023r.

i jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat przystępujących do konkursu w maksymalnie 3 osobowych zespołach. Szczegóły i karty zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

Na zakończenie strażacy i policjanci udostępnili dzieciom do obejrzenia radiowóz oraz wóz strażacki. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali od policjantów odblaski.

Mamy nadzieję, że taka lekcja zapadnie w pamięci dzieci na długo i dzięki niej uczniowie bezpiecznie spędzą wakacyjny, letni czas, by zdrowo i cało powrócić we wrześniu do szkoły.

Autor: Jolanta Kolbusz, Dorota Ringwelska –Szypryt, Monika Antkowiak, Janina Kowalik, Joanna Murglin

Oglądanie wozu strażackiego i radiowozu przez uczniów

Pogadanka bezpieczne wakacje

Pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas wakacji

Pogadanka o bezpieczeństwie podczas wakacji

Oglądanie wozu strażackiego

Grupowe zdjęcie klasy trzeciej - spotkanie z policjantami i strażakami.

Oglądanie radiowozu przez uczniów

Grupowe zdjęcie klasy pierwszej- spotkanie z policjantami i strażakami.

Oglądanie wozu strażackiego

Oglądanie radiowozu przez uczniów

Grupowe zdjęcie klasy drugiej - spotkanie z policjantami i strażakami.