„Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”

We wtorek 7 listopada w klasie drugiej przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Drugie śniadanie – dla ucznia doładowanie”. Zrealizowano je w ramach „Programu dla szkół”, dzięki któremu uczniowie szkoły otrzymują porcję owoców, warzyw i produktów mlecznych.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi na to, jak ważne dla naszego organizmu jest to, co jemy. Uczniowie dowiedzieli się także, jak cenna jest aktywność fizyczna oraz spożywanie wody i produktów mlecznych dla prawidłowego rozwoju i wzrostu ciała. Dzieci poznały historię powstawania i zmian jakie zachodziły w „Piramidzie Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej” na przestrzeni lat. Zwrócono uwagę na to, jakich produktów powinno być najwięcej w diecie człowieka oraz czego należy unikać. Wskazano wartość drugiego śniadania, dla prawidłowej koncentracji podczas zajęć w szkole.

Po teorii nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Pierwszym zadaniem było ułożenie i nazwanie kolejnych warstw w „Piramidzie Zdrowego Odżywiania i Aktywności Fizycznej”. Następnie przygotowano stanowiska do pracy i z czystymi rękoma przygotowywano kolorowe kanapki, wśród których nie zabrakło produktów dostarczonych tego dnia dla uczniów w ramach „Programu dla szkół”. Do przygotowania kanapek wykorzystano akcesoria kuchenne zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Dzieci ze smakiem i zadowolone skonsumowały samodzielnie przygotowane drugie śniadanie.

Autor: Monika Antkowiak

Kolorowe kanapki przygotowane przez uczniów

Konsumpcja samodzielnie przygotowanego drugiego śniadania

Kolorowe kanapki przygotowane przez uczniów