Wigilia

W czwartek, 21 grudnia przeżyliśmy w naszym przedszkolu wspólną Wigilię. Od samego rana było dużo zamieszania przedświątecznego. Sprzątaliśmy i segregowaliśmy zabawki, wzięliśmy udział w próbie do Jasełek.

Wspólnie z Paniami przygotowywaliśmy wieczerzę. Razem z Panią Michaliną poszerzyliśmy nasze słownictwo z języka angielskiego w zakresie świąt. Przygotowywaliśmy się do wigilii według polskiej tradycji. Najmłodsze dzieci wypatrywały pierwszej gwiazdki. Marcin, przeczytał fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa. Następnie dzieliliśmy się opłatkiem i dobrymi życzeniami. W końcu z wielkim apetytem rozpoczęliśmy konsumpcję naszych zdrowych i ulubionych potraw. Kiedy zaczęliśmy śpiewać kolędy, coś czerwonego przeleciało koło naszych okien. Zaczęliśmy wyglądać przez okno i wtedy usłyszeliśmy dźwięk donośnego dzwonka... A w drzwiach stanął Gwiazdor z wielkim workiem prezentów. Cóż to była za radość! Wszystkie dzieci dostały prezenty. Jasiu, w imieniu wszystkich dzieci poprosił o upominki dla nieobecnych chorych przyjaciół. Nawet Panie zostały obdarowane prezentami.

To był piękny i niezapomniany Dzień Bożego Narodzenia w naszej Grupie:)

Autor: Anna Majer

Zdjęcie grupowe z Gwiazdorem