Wyjazd na mecz piłki siatkowej

9. marca chętni uczniowie klas III - VIII pojechali do Gdańska na mecz piłki siatkowej PlusLigi Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem. Celem wycieczki było propagowanie „zdrowej” rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego kibicowania na sportowych imprezach masowych.

Dla większości kibiców z naszej szkoły był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Ten mecz wspierał akcję finansową młodego mieszkańca Gdańska Olafa Krasnowskiego, który walczy o zdrowie. Przed zawodami organizatorzy akcji "Dorzuć misie" poprosili kibiców o przyniesienie ze sobą pluszowych maskotek, które mieli rzucić na parkiet po zakończeniu spotkania. Tak też się stało, po meczu boisko pokryło sie pluszakami. Za każdą rzuconą maskotkę, na konto chorego chłopca wpłynie złotówka. Natomiast zabawki trafią do dzieci z różnych instytucji.
Przed meczem, uczestnicy wycieczki byli w Interaktywnym Muzeum złudzeń optycznych i iluzji. Spacerowali ulicą Długą podziwiając piękne kamienice. Przy pomniku Neptuna, wykonali pamiątkowe grupowe zdjęcie.
Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Był to miło spędzony czas.

Po meczu boisko pokryło się pluszakami

Po meczu boisko pokryło się pluszakami

Uczniowie na meczu piłki siatkowej PlusLigi Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem

Przy pomniku Neptuna - pamiątkowe grupowe zdjęcie.