Dzień Dziecka

Dokładnie we wtorek, 1 czerwca , w ten wyjątkowy DZIEŃ DZIECKA zorganizowaliśmy w przedszkolu „INDIAŃSKI DZIEŃ”.

Dzieci zdobywały od samego rana różne sprawności, aby zasłużyć na pióropusz i prawdziwe indiańskie imię, np.: Piszcząca Trawa, Lwie Serce, Rączy Jeleń, Ulotna Chmurka czy Tańczący Wiatr…Wszystkie imiona zapisane na wstążeczkach zawisły na TOTEMIE, który chronił przez cały dzień nasz plac zabaw. Z niepokojem Sąpoleńscy Indianie patrzyli w nadciągające chmury. „Słoneczny taniec” wokół ogniska skutecznie je przegonił. Mogliśmy spokojnie udać się wówczas do zaprzyjaźnionego gospodarstwa państwa Matyszewskich. Spotkaliśmy się tam z prawdziwymi końmi , królikami, kotami, świnkami… Mogliśmy też dosiąść nowoczesny model traktora. Dla głodnych i spragnionych Indian z plemienia: „PRZEDSZKOLAKI Z NASZEJ PAKI” pani Alina z rodziną przygotowała słodki poczęstunek oraz upiekła kiełbaski ufundowane przez Masarnię w Konarzynach. Pełni wrażeń i radości wróciliśmy do naszej szkoły.