Pierwsza wycieczka SUPER SMYKÓW

W środę, 15 września wybraliśmy się na „zieloną lekcję” do Płaszczycy. Dla niektórych przeżyciem była sama podróż autobusem szkolnym.Rodzice z Komitetu Rodzicielskiego powitali nas niedaleko gościnnej zagrody Pana Marcina – hodowcy jeleni szlachetnych.

Mieliśmy okazję podziwiać z bliska stado jeleni składające się z byków, łani i cielaków. Towarzyszył nam ogromny owczarek niemiecki – Bandziorek oraz jego mniejszy przyjaciel, z którymi dzieci od pierwszej chwili zaprzyjaźniły się. Mogliśmy zobaczyć  co jedzą jelenie, jak się poruszają i oczywiście podziwialiśmy ich wspaniały wygląd. Na podwórku pana Marcina spotkaliśmy stado gęsi z gąsiorem, perliczki, kury, kaczki i dostojne indyki.

Następnie udaliśmy się spacerkiem nad Jezioro Gwiazda. Po drodze poznawaliśmy nazwy napotkanych roślin, zwierząt oraz podziwialiśmy przepięknie utkane srebrne pajęczyny wiszące wśród traw jak cudowne naszyjniki. Gdy zaangażowani rodzice przygotowywali dla nas poczęstunek, my wyruszyliśmy na poszukiwanie grzybów oraz skarbów jesieni w lesie, nad jeziorem. Przepiękny, bukowy las dostarczył nam mnóstwa atrakcji. Z wdzięczności za te dary ukochaliśmy drzewa, czerpiąc z nich życiodajną energię. Przepyszny posiłek z widokiem na zalane słońcem jezioro lepiej smakował niż w przedszkolu.

Na koniec -  zabawa w „Gąski” i pożegnania nadszedł czas. Wspominać będziemy tę wyprawę…z pewnością jakiś czas.

Wycieczka przedszkolaków - w autobusie

Wycieczka przedszkolaków - stado gęsi