WIZYTA PANA POLICJANTA

Dnia 30.09.2021r. gościliśmy w naszej klasie pana policjanta. Głównym tematem  było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta.

Pan policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym zachowaniu na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił  uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z pierwszaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Dorota Ringwelska-Szypryt