Konkurs ogólnopolski

Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz”.

Konkurs polega na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrośmieci) oraz zużytych baterii.

W ten sposób wspólnie tworzymy realne możliwości prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem oraz ze zużytymi bateriami.

Co zbieramy?
Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:
lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertaki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzanie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii. Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.
Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza.

Czas trwania konkursu: 01.09.2021 – 30.06.2022